7 Декември, 2025

Бареков вече не е зам.-председател в ПГ на консерваторите

Бареков вече не е зам.-председател в ПГ на консерваторите

Николай Бареков вече не е зам.-председател на парламентарната група на Европейските консерватори и реформисти (ЕКР) в Европарламента. Това става ясно от сайта на Европейския парламент.
В профила на Бареков е представена хронологията на постовете, които е заемал. Там е отбелязано, че от 1 юли до 15 юли тази година той е бил член на бюрото на ЕКР, от 16 юли до 22 октомври е бил зам.-председател на групата. От 23 октомври той отново е член на бюрото.

От пресцентъра на "България без цензура" обясниха, че не става дума за понижение, тъй като постът се заемал на ротационен принцип.

"Г-н Бареков е член на Изпълнителното бюро на ЕКР и като такъв беше избран за зам.-председател на групата за определен период от време, който не е фиксиран, и е обект на договорка между членовете на бюрото и групата. Отстъпването на зам.-председателската позиция не е понижение, а спазване на правилника за работа в парламентарната група на ЕКР", посочват от партията на Бареков и допълват, че "опити за тълкувания и омаловажаване на постиженията на един от най-успешните ни евродепутати са несериозни и лъжливи. Г-н Бареков остава член на най-висшия орган на ЕКР, а именно Изпълнителното бюро".

Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.