10 Август, 2026

Башар Асад: Ще ръководя Сирия поне до 2021 г.

Башар Асад: Ще ръководя Сирия поне до 2021 г.

Сирийският президент Башар ал Асад обяви, че ще ръководи Сирия поне до 2021 г., когато изтича третият му 7-годишен мандат, въпреки конфликта в страната. В интервю за американския вестник "Ню Йорк таймс" 

Асад изключва каквато и да е политическа промяна в Сирия преди приключването на войната. Сирийският президент също така обвини САЩ, че е водещата сила зад конфликта в Сирия и че подкрепя активно терористичната групировка "Ислямска държава", както и други екстремисти. 

"Според журналистическите заглавия аз съм един лош президент, едно лошо момче, което убива добрите момчета. Но истинската причина за сваляне на правителството на Сирия е, че то не отговаря на критериите на САЩ", изтъква Асад.

Въпреки това той подчертава, че има желание за започване на диалог дори със САЩ.

"Но това не означава, че се отказваме от нашия суверенитет и че ще позволим превръщането на Сирия в страна на марионетки", предупреждава той. 

Въпреки огромния международен натиск Асад отбелязва, че вярва в силната подкрепа, която има в страната, която ще му позволи да остане на власт. 

Той допълва, че много от тази подкрепа идва от хора, които са срещу неговата политика и срещу партията БААС, но които се страхуват от алтернативите на управлението на екстремистите или от рухването на държавата.


Прочети повече на: http://www.novini.bg/news/387703-%D0%B1%D0%B0%D1%...

Сподели:
Молдова отзова посланика си в Русия заради падането на руски дрон

Молдова отзова посланика си в Русия заради падането на руски дрон

Прокуратурата в Русия поиска „Яблоко“ да бъде отстранена от изборите за Думата

Прокуратурата в Русия поиска „Яблоко“ да бъде отстранена от изборите за Думата

„Яблоко“ е една от най-старите либерални политически партии в съвременна Русия, подложена е на засилен натиск от руските власти

Полша въвежда предупреждения с SMS за населението при вдигане на изтребители по тревога

Полша въвежда предупреждения с SMS за населението при вдигане на изтребители по тревога

До това решение се е стигнало, след като ракета се разби на полска територия в края на юли

Коментари (0)