31 Март, 2026

Без промяна на правилата в ЕС, чакаме до 3 млн. нови легални мигранти

Без промяна на правилата в ЕС, чакаме до 3 млн. нови легални мигранти

Успоредно с нелегалната миграция, предстои и легална, защото „регистрираните в Германия, Холандия или Белгия 1,1 милиона бежанци ще искат да се съберат със семействата си. По действащите норми те имат право на това. Така в ЕС лесно може да пристигнат три милиона членове на семействата на регистрираните бежанци". Това предупреди чешкият вътрешен министър Милан Хованец в интервю за в. "Право", предаде ТАСС, цитирана от БТА.

Евросъюзът трябва да промени миграционната си политика до месец. Ако това не стане, ще бъде залят от нова вълна бежанци, с още по-големи размери, от Близкия изток и Северна Африка, заяви Хованец.

Чехия ще контролира строго изпълнението на споразумението с Турция за предотвратяване на нелегалните пътувания на намиращи се там бежанци в страните от ЕС, допълни чешкият вътрешен министър. Анкара разчита да получи от Брюксел 3 милиарда евро за гарантиране на безопасността на европейските граници. "Чехия ще трябва да плати на Турция от тези 3 милиарда евро около 30 милиона и желае да знае как тя изпълнява поетите ангажименти", допълни Хованец. Той каза, че с тази задача ще бъде натоварен министърът на външните работи Лубомир Заоралек.

Сподели:

Коментари (0)

Николай Младенов: За споразумението с Украйна работиха няколко правителства

Николай Младенов: За споразумението с Украйна работиха няколко правителства

"Такива споразумения укрепват икономиката и позициите на България в региона и дават на Украйна стабилна подкрепа за развитие"

Дронове взривиха химически завод в Русия - на повече от 1200 км от Украйна

Дронове взривиха химически завод в Русия - на повече от 1200 км от Украйна

Компанията собственик твърди, че експлозията се дължи на техническа неизправност

Великобритания изпраща още войски в Персийския залив - за защита на въздушното пространство на съюзниците

Великобритания изпраща още войски в Персийския залив - за защита на въздушното пространство на съюзниците

Лондон ще разположи ракетната система за противовъздушна отбрана "Скай Сейбър" в Саудитска Арабия и че ще удължи мисията на изтребителите "Тайфун" в Катар