11 Юли, 2026

Бинали Йълдъръм: Защо американците и европейците призовават за кюрдска държава, кюрдите вече имат такава

Бинали Йълдъръм: Защо американците и европейците призовават за кюрдска държава,  кюрдите вече имат такава

Те (членовете на ПКК) са проблем за кюрдите, турците и всички невинни хора“, подчерта турският премиер

Министър-председателят на Турция – Турция, предава Anadolu Agency.
В изказване по време на предизборен митинг в югоизточната провинция Хакари Йълдъръм заяви: „Ние живеем на тази земя от хиляда години. Преминахме през най-трудните дни заедно и на запад, и на север, и на юг“.
Турският премиер посочи, че терористичната групировка Работническата партия на Кюрдистан (ПКК) няма „кюрдски проблем“, но кюрдския народ има „проблем с ПКК“.
„Нека си го кажем направо. Те (членовете на ПКК) са проблем за кюрдите, турците и всички невинни хора“, подчерта Йълдъръм.
Сподели:
Радан Кънев е новият лидер на ДСБ

Радан Кънев е новият лидер на ДСБ

В състезанието за поста той надделя над депутата Йордан Иванов, а третият кандидат - представителят на софийската организация Васко Василев, се оттегли

Моджтаба Хаменей заплаши с „неизбежно“ отмъщение за смъртта на баща му

Моджтаба Хаменей заплаши с „неизбежно“ отмъщение за смъртта на баща му

Всъщност няма независимо потвърждение за авторството на обръщението, нито за това в какво състояние е сегашният върховен лидер на Иран

Европа се въоръжава - може ли да замести американските технологии?

Европа се въоръжава - може ли да замести американските технологии?

С програмата ELSA (European Long-Range Strike Approach) шест европейски страни, сред които Франция, Германия и Великобритания, искат да разработят редица високоточни оръжия с голям обсег

Коментари (0)