7 Декември, 2025

Бивш президент на Перу и съпругата ще влизат в затвора за пране на пари

Бивш президент  на Перу и съпругата ще влизат в затвора за пране на пари

Оланта Умала и съпругата му

Срещу тях тече разследване за пране на пари по време на предизборната кампания

Бившият президент на Перу Оланта Умала и съпругата му бяха осъдени на по 18 месеца затвор.

Срещу тях тече разследване за пране на пари по време на предизборната кампания от 2011 г. и за получаване на 3 милиона долара от бразилска строителна компания.

Прокуратурата поиска те да бъдат задържани, за да не избягат от страната. Защитата обяви, че ще обжалва решението. Умала бе президент на Перу от 2011 до 2016 г. По-рано бившият бразилски президент Луиз Инасио Лула да Силва бе осъден на 9 години затвор също за корупция и пране на пари. Той междувременно обяви, че иска да се кандидатира за президентските избори в Бразилия през 2018 г.
Сподели:

Коментари (0)

Стачки в Гърция: Може да има затруднения на движението през границата

Стачки в Гърция: Може да има затруднения на движението през границата

На границата с Турция трафикът е интензивен на ГКПП "Капитан Андреево" и на ГКПП Лесово - на изход, за товарни автомобили.

САЩ искат Европа да поеме конвенционалните способности на НАТО - до 2027 г.

САЩ искат Европа да поеме конвенционалните способности на НАТО - до 2027 г.

Прехвърлянето на тази тежест от САЩ към европейските членове на НАТО би променило драстично начина, по който САЩ, основатели на Алианса работят с най-важните си военни партньори.

Силно земетресение на границата между Аляска и Канада - седма степен по Рихтер

Силно земетресение на границата между Аляска и Канада - седма степен по Рихтер

Епицентърът е бил на около 370 километра северозападно от Джуно в Аляска и на 250 километра западно от Уайтхорс в Юкон.