Бившият адвокат на Тръмп: Ръководеше преговорите за небостъргач в Москва и твърдеше, че няма бизнесинтереси в Русия
Бившият адвокат на президента на САЩ Доналд Тръмп Майкъл Коен днес ще свидетелства пред Конгреса, за това, че Тръмп предварително е знаел за изтичането на кореспонденция, която би могла да навреди на Хилари Клинтън на президентските избори през 2016 году.
Той се готви да обвини Тръмп в мошенничество и расизъм. 20-страничният проект на изказването на Коен беше публикувано от Politico.Коен е заявил, че ще предаде на Конгреса документи, доказващи, по неговите думи, че президентът лично е участвал в незаконни операции.
Очаква се Коен да потвърди, че Тръмп му е наредил да плати 130 000 долара на порноактрисата Сторми Даниелс, за да не говори за връзките си с бъдещия президент.
Според Коен, Тръмп е ръководил преговорите за строителството на небостъргач в Русия дори и по времето когато вече е бил кандидат за президент на САЩ и публично е твърдял, че няма бизнес интереси в Русия.
Всички тези обвинения вече са или отхвърляни от Тръмп като неверни и обвинява Коен, че по този начин иска да намали срока на рприсъдата си.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Белият дом: Информацията за рамково споразумение с Иран е пълна измислица
"Никой не бива да вярва на това, което разпространяват иранските държавни медии"
Вучич: До два месеца Сърбия започва производство на хуманоидни роботи
"Сърбия ще има хуманоидни роботи, каквито никой друг в Европа няма"
Макрон за срещата с Радев: Заедно работим за по-суверенна и единна Европа
Основните акценти, които двамата лидери са обсъдили са отбраната и сигурността, енергетиката и конкурентноспособността