6 Декември, 2025

Брожение в ЕК заради български и румънски емигранти

Брожение в ЕК заради български и румънски емигранти

Депутата от Бундестага Ханс-Петер Ул. Нарече тези твърдения „нагло отричане на реалността“ “лекомислие във висша степен“. А  германският вътрешен министър Ханс-Петер Фридрих  заяви, че иска да бъдат предотвратени злоупотребите със свободното движение, като призова за въвеждането на забрана за повторно влизане. Той посочи, че заради именно заради увеличения поток много от германските градове се затрудняват с изплащането на социалните помощи.

Същевременно, проучване поръчано от Европейската комисия показва, че 80 % от неработещите емигранти живеят в семейства, където поне един друг човек работи. Според становището на комисията няма данни за вълна от имигранти в ЕС.

Еврокомисарят по правосъдието Вивиан Рединг защити мнението на Еврокомисията като каза , „че има много малък брой граждани на ЕС, които идват в Германия и получават социални помощи. В този случай малък проблем изглежда се възприема като нещо голямо”.

 

Сподели:

Коментари (0)

ЕС променя подхода си към изграждането на енергийната мрежа на общността

ЕС променя подхода си към изграждането на енергийната мрежа на общността

До края на 2025 г. Европейската комисия ще представи своя план за подобряване на съвместимостта на енергийните мрежи на страните от Европейския съюз.

За Турция разоръжаването на "Хамас" не е основен приоритет

За Турция разоръжаването на "Хамас" не е основен приоритет

По-рано терористичната организация "Хамас" заяви, че няма да се разоръжи, макар че това е едно от условията на примирието.

Мъск поиска ликвидацията на ЕС

Мъск поиска ликвидацията на ЕС

Неговата платформа Х беше глобена от ЕК, тъй като нарушава закона за цифровите услуги на Европейския съюз (DSA) в области, свързани с осигуряването на прозрачност на рекламите и достъпа на изследователите до отворени данни и информация.