Националната метеорологична служба на САЩ разпространи предупреждение за буря, която ще действа от 7 до 9 март включително.
Бурята, съпроводена от ледени дъждове, наближава Източното крайбрежие на САЩ и може да прекъсне електрозахранването на придвижванията на над 40 милиона души в щатите Ню Джърси, Ню Йорк, Кънектикът, Роуд Айлънд, Масачузетс, Върмонт, Ню Хемпшър и Мейн.
Прогнозите са за снежна покривка над 30 см в североизточната част на страната. Снегът ще е примесен с дъжд и ще е придружен от пориви на вятър със скорост до 80 км/час.
Още от Свят
Ататюрк би се обърнал в гроба: Как от символ на надежда Кълъчдароглу се превръща в съучастник на Ердоган
Ако обаче президентът не успее да овладее сериозната криза, дори и една отслабена опозиция може да представлява голям проблем за него на изборите
Зеленски изпрати спешно писмо до Тръмп за критичния недостиг на средства за ПВО
В посланието е отразена и тревогата на Киев относно трудностите с осигуряването на доставки на оръжие по програмата PURL, която позволява на съюзниците от НАТО да финансират закупуването на американско оръжие за Украйна
След удар на ВСУ е изгорял щабът на Черноморския флот на Русия в Севастопол
ВСУ са нанесли удар по щаба на Военновъздушните сили на Черноморския флот на Рускита федерация, разположен в окупирания Севастопол. Това съобщава проукраинският Telegram канал „Кримски вятър“. Назначеният от Кремъл окупационен „губернатор“ на граза Михаил Развожаев потвърди ударите по града.