28 Август, 2026

Чайка спусна нова задача на прокуратурата: борба с протестите

Чайка спусна нова задача на прокуратурата: борба с протестите
Юрий Чайка

Ведомството му трябвало да гарантира стабилност в Русия

Главният прокурор Юрий Чайка заяви, че през 2018 г. институцията, която оглавява, е изправена пред ново предизвикателство - борбата срещу протестите на населението, пише електронното издание mk.ru.

"През следващата година – обяви главният прокурор по време на церемонията в чест на 296-та годишнина от създаването на Главната прокуратура - органите на прокуратурата са изправени пред ново предизвикателство: да гарантират върховенството на закона по време на президентската кампания в Руската федерация. Предотвратяване на социално напрежение, некоординирани действия на гражданското обществото и други нарушения, които застрашават стабилността и сигурността. "

По информация на РБК, Чайка е получил подкрепата на сенатор Николай Федоров, призовал Главна прокуратура  активно да си сътрудничи с комисията към Съвета на Федерацията за защита на държавния суверенитет.

По-рано прокуратурата многократно се опиваше да попречи на провеждането на протестни действия: по-специално, се докладва за незаконността на протеста на 12 юни, на който Алексей Навални очерта следващите действия за борба с корупцията.

В допълнение, прокуратурата в Москва обяви за незаконен и проведения в края на декември от Иля Яшин, "Ден на свободни избори" в столицата.
Чрез репресии срещу протестиращите, режимът в Кремъл се надява да гарантира изборната победа на Владимир Путин.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
CNN: Путин и Тръмп влязоха в капана на своите войни и не могат да се оттеглят

CNN: Путин и Тръмп влязоха в капана на своите войни и не могат да се оттеглят

Мъчителната история на Русия е породила у гражданите ѝ мрачно чувство за хумор. Домакините на директора на ЦРУ Джон Ратклиф със сигурност са оценили иронията, когато той долетя до Москва тази седмица, за да каже на руснаците, че губят войната в Украйна, коментира медията.

WSJ:  От гледна точка на здравия разум Русия не би трябвало да напада НАТО, но...

WSJ: От гледна точка на здравия разум Русия не би трябвало да напада НАТО, но...

"В случая с НАТО Путин вече изпитва Алианса в „сивата зона“, търсейки слабите му места, без да стига до реален конфликт", смятат от изданието

Кандидатът на френската левица за президент се оказа внук на съветски шпионин, агент на Коминтерна

Кандидатът на френската левица за президент се оказа внук на съветски шпионин, агент на Коминтерна

 Рафаел Глюксман заема проевропейски и проукраински позиции и се опитва да обедини умерената левица

Коментари (0)