27 Юни, 2026

Далай Лама: Имам една мечта: щаб квартирата на НАТО да е в Москва

Далай Лама: Имам една мечта: щаб квартирата на НАТО да е в Москва

Боя се, наистина, че след такова предложение, в Америка вече няма да ме пуснат

Далай Лама мечтае щаб квартирата на НАТО да се преместки в Москва. Това духовният  и политически водач в изгнание сподели в интервю за руския  вестник "Коммерсант“.

В интервюто той казва, че въпреки общоевропейската криза на хуманитарните ценности, песимистичните тенденции за засилване на авторитаризма в света и стремежът към "силната ръка“, бавно, но неотклонно се заражда движение, което им противостои.

"Гледам Америка, чувам много критики към Белия дом. Много от онези, които подкрепиха Доналд Тръмп, сега се обявяват срещу него. Гледам Русия и виждам протести срещу корупцията и така нататък. Мисля, че в сталинските времена това би било невъзможно. Промените се извършват, макар и не така бързо. Знаете ли, аз имам една мечта: щаб квартирата на НАТО да се премести в Москва. Руският манталитет за НАТО е символ на враждебна сила. Ако офисът на Алианса се окаже в Москва, на всички психологически ще ни олекне, ще се появи усещането, че сега вие и американците сте заедно! Боя се, наистина, че след такова предложение, в Америка вече няма да ме пуснат“, добави Далай лама.

Той отбеляза още, че въпреки излизането на Великобритания от ЕС, мнозина британци не харесват това, върви дискусия, гражданите открито изявяват своето несъгласие. 

Сподели:
Съдът задължи администрацията на Тръмп да публикува нередактирани документи от досието "Епстийн"

Съдът задължи администрацията на Тръмп да публикува нередактирани документи от досието "Епстийн"

На Министерството на правосъдието е наредено също да разкрие имената на подателите и получателите на определени имейли, както и предполагаемите съучастници на Епстийн, посочени в предварителното обвинение

ЕС: Ако Тръмп въведе нови мита, следва решителен отговор

ЕС: Ако Тръмп въведе нови мита, следва решителен отговор

"ЕС ще реагира бързо и решително, за да защити правата си и регулаторната си автономия“

Бенямин Нетаняху: Израел остава в Южен Ливан, докато "Хизбула" не се разоръжи

Бенямин Нетаняху: Израел остава в Южен Ливан, докато "Хизбула" не се разоръжи

„Най-важното е, преди всичко, Израел да остане в зоната за сигурност в Южен Ливан"

Коментари (0)