СДН ще прикани партията на републиканците да издигне друг кандидат
Десноцентристката френска партия Съюз на демократите и независимите (СДН) се готви да оттегли подкрепата си от кандидата на десницата за президент на Франция Франсоа Фийон, каза близък до партийното ръководство източник, цитиран от Ройтерс.
СДН ще прикани партията на Фийон "Републиканците" да издигне друг кандидат. Кампанията на Фийон се разпада след сигнали, че е облагодетелствал членове на семейството си с държавни средства на фиктивни назначения.
"Ще призовем "Републиканците" да поемат отговорността си и да намерят друг кандидат", каза източникът.
СДН има около 30 депутати във френския парламент. В сряда партията прекрати участието си в предизборната кампания на Фийон, след като срещу него започна официално разследване и на 15 март той трябва да се яви пред правосъдието, за да му бъдат предявени обвинения в незаконни плащания.
Още от Свят
ВСУ: Русия вече е на ръба на възможностите си и затова плаши дипломатите в Киев
За натрупването на нови ракетни запаси Кремъл се нуждае от време, пари, производствени мощности и компоненти, затова се опитва да компенсира ограниченията си чрез заплахи и всяване на паника
Financial Times: Зеленски пое инициативата, Путин и Тръмп останаха без козове
Съвременната геополитическа сцена е изправена пред безпрецедентна криза на стратегическото планиране
Русия се жалва: САЩ не издадоха виза на руски зам.-министър, за да присъства на заседание на ООН
Небензя определи това като неспазване на американските задължения по силата на Споразумението за централата на ООН