"Социалните мрежи оказват своето влияние върху психиката на хората, те влизат в съзнанието на деца от 5-годишна възраст до по-големи хора. Това, което се случва в Европа не е война, а е разпад на законови и морални норми и модели, по които сме живяли. Оказва се обаче, че в днешния глобален свят, тези модели на взаимодействие вече не са приложими"коментира Димитър Иванов пред бТВ.
"Терористът от Германия реагира по този начин там, не се знае как щеше да реагира в България", каза той по отношение на предстоя на терориста в нашата страна.
"Това, което стана в църквата във Франция не е масов акт, това е единичен случай", твърди той.
"Службите за сигурност не си общуват, защото няма ред. Борбата с престъпността е високо хуманна задача. Най-активно трябва да работят службите от страните в ядрото на ЕС, а те не комуникират помежду си", добави Иванов.
"Ние като българи имаме интерес Турция да бъде стабилна държава. Икономическите показатаели на Турция в последните години показват високи резултати. И нека не се правим на разбирачи от политика и международни отношения. И пак повтарям Турция трябва да е стабилна, тя може да си партнира с нас, може и да не си. Актът на насилие там беше нелегетимен", обясни той.
Още от Свят
Хакан Фидан: Русия проучва алтернативни маршрути за достъп до световните пазари
Фидан разговаря по телефона с руския външен министър Лавров и обсъди с него двустранните отношения
Украйна разработва няколко нови балистични ракети
Министърът на отбраната Рустем Умеров по-рано заяви, че към края на 2024 година или през 2025 година ще има информация за „мащабна ракетна програма“
През ноември Русия отбелязва рекордни загуби на жива сила и техника
Руската тактика вероятно ще продължи да води до големи загуби в бъдеще