Най-малко 21 души са загинали, а 45 са ранени при двоен атентат близо до сградата на афганистанския парламент в Кабул.
Загинали са цивилни, сред които и служители на парламента които си тръгвали от работа, когато избухнали бомбите.
Първата бомба е задействана от атентатор самоубиец, който се приближил пеша до хората. Втората бомба е поставена в паркиран наблизо автомобил.
Тя е взривена, след като силите за сигурност пристигнали на мястото на първия взрив.
Властите предполагат, че в плановете на терористите е бил включен и втори миниран автомобил, който обаче не е бил допуснат в района след засилване на охраната.
Отговорност за нападението приеха талибаните. Затова обяви техният говорител Забиула Муджахид.
По думите му мишената е бил микробус на Пети отдел на афганистанското разузнаване.
Още от Свят
Техеран: Целта на САЩ и Израел остава да свалят Ислямската република
В продължение на десетилетия Иран и Израел са водили скрита война, включваща саботажни операции, сред които срещу ирански ядрени съоръжения, както и убийства на учени
Русия набира за фронта в Украйна хора с дългове - обещават им опрощаване
Указът на Путин обхваща не само самите новобранци, но и техните съпруги или съпрузи
И Полша извика руския посланик заради заплахите към Украйна
„Ако нашето посолство пострада, както се е случвало и преди, ще приемем това като умишлено действие“