Европейският съюз възнамерява да удължи срока на действие на санкциите срещу Русия до края на месец януари 2016 година, пише американското издание The Wall Street Journal. Въпреки че този план не е окончателно одобрен, чиновниците на съюза са на мнение, че натиска срещу Москва трябва да продължи, докато тя не изпълни всички поети ангажименти относно споразуменията от Минск. Очаква се ЕС да вземе решение по въпроса със санкциите на срещата на върха, която ще се проведе на 25 и 26 юни тази година.
Още от Свят
Международно летище във Флорида се преименува на „Президент Доналд Джей Тръмп интернeшънъл“
Президентският самолет е бил първият, кацнал на летището след промяната на името
Най-малко 28 служители загинаха от пожар в китайска фабрика
Президентът Си Дзинпин заяви, че пожарът е довел до „тежки човешки загуби“. Съществуват опасения, че все още има хора в сградата.
Повече от 5000 смъртни случая в Германия през 2026 г. са свързани с горещата вълна
Около 4270 от починалите са хора на възраст над 75 години, констатира институтът "Роберт Кох" в седмичния си отчет. Повечето от тях са жени.