20 Март, 2026

ЕС с ултиматум: Гърция да регистрира всички мигранти до 12 май

ЕС с ултиматум: Гърция да регистрира всички мигранти до 12 май

"Европа ще постави на Гърция срок до 12 май да се регистрират всички мигранти или ще бъде изправена пред още по-засилен граничен контрол", заяви еврокомисарят по миграцията Димитрис Аврамопулос пред германския вестник "Ди Велт". 

"Гърция ще има време до месец май, за да защити своите външни граници", каза Аврамопулос.

"Положението с регистрацията и снемането на пръстови отпечатъци на бежанците и мигрантите в Гърция се подобрява – сега се регистрират почти 98% от пристигащите", заяви междувременно заяви министърът на миграционната политика Янис Музалас.

"Правим всичко възможно. Преди се регистрираха между 15 и 30 на сто от бежанците. В съответствие с европейските изисквания регистрираме почти 98 процента", каза Музалас. 

Той отрече слуховете, че гръцките власти издават фалшиви удостоверения на бежанци. 

"Наистина, имаше съобщения от Германия, че някои бежанци са били с фалшиви документи. Ние не издаваме такива документи. Отговорихме, че те биха могли да ги купуват от престъпни групировки", заяви министърът.

Сподели:

Коментари (0)

Нетахяну: Войната ще приключи по-бързо от очакваното! Иран губи ключови способности

Нетахяну: Войната ще приключи по-бързо от очакваното! Иран губи ключови способности

"Нима някой наистина смята, че може да казва на президента Тръмп какво да прави?", пита израелският премиер

 САЩ премахват част от санкциите срещу Беларус

САЩ премахват част от санкциите срещу Беларус

По-конкретно, ограниченията ще бъдат свалени от няколко беларуски банки и предприятия, произвеждащи калиеви торове

На Украйна беше предаден уникален танк „Леопард“: появи се негова снимка

На Украйна беше предаден уникален танк „Леопард“: появи се негова снимка

Съгласно спецификацията, ъгълът на максимално повдигане на оръдието Cockerill HP в кулата Cockerill 3105 достига рекордните за танковете +42°