Постигнато е принципно съгласие ограниченията срещу физически и юридически лица от Крим да бъде продължено с една година, пише газета.ру. Днес постоянният представител на Люксембург Кристиан Браун в Брюксел заяви: "Вероятно това ще стане на съвета на Европейския съюз по външна политика, който е насрочен за 22 юни."
Дипломатът от Великото херцогство уточни още, че на същото заседание се очаква да бъде обсъден и въпросът за ограниченията срещу Русия.
На 16 март 2014 г. жители на черноморския полуостров след признат само от Москва референдум се отделиха от Украйна и се присъединиха към Русия. Заради това ЕС замрази сметките и забрани достъпа на редица физически и юридически лица в 28-те. По-късно санкциите бяха разширени и върху проруски сепаратисти, биещи се срещу частите под командването на Киев в Източна Украйна и техни поддръжници.
Още от Свят
Макрон обяви предоставяне на Украйна на изтребители Rafale и лицензии за производство на френски ракети
Освен това приветства решението на президента на САЩ Доналд Тръмп да даде разрешение на Украйна да произвежда ракети-прехващачи за системите Patriot.
Наки: Натискът върху Путин расте все по-силно
Олигарси, депутати, бойци, пропагандисти, представители на икономическия блок. Все по-често звучи една проста идея: „Ние не се справяме, време е да спрем.“
Съдът по правата на човека в Страсбург се заема с делото на Люпчо Георгиевски в Битоля
Като последен свидетел на защитата по делото по собствено желание се яви бившият премиер на Република Северна Македония Любчо Георгиевски