21 Март, 2026

Десетки полицаи пострадаха в сблъсъци в Мемфис след убийството на чернокож младеж

Десетки полицаи пострадаха в сблъсъци в Мемфис след убийството на чернокож младеж

Най-малко 24 полицаи са пострадали в сблъсък с демонстранти в Мемфис, щата Тенеси, след фатална стрелба по млад чернокож мъж, предаде Би Би Си.

Това е станало в сряда вечерта, когато агенти на Маршалската служба на САЩ са се опитали да арестуват неидентифициран издирван мъж. Той се опитал да ги прегази, след което излязъл от колата с оръжие и бил убит, съобщи полицията.

Според Бюрото за разследване в Тенеси, което е започнало разследване на полицейското убийство, инцидентът е станал 19 часа местно време в града.

Мъжът е идентифициран от семейството му и от местни политици като 21-годишния Брендън Уебър. Братовчед му Деметрик Скинър заяви пред местни медии, че е по него са изстреляни поне 20 изстрела куршума.

Тълпа се е събрала след стрелбата, напрежението ескалирало и полицията използвала сълзотворен газ, за да разпръсне демонстрантите.

Двама журналисти са пострадали в хаоса, задържани са трима души. 
Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Не искам примирие с Иран!  Буквално унищожаваме противника

Тръмп: Не искам примирие с Иран! Буквално унищожаваме противника

Американската армия може да „неутрализира“ остров Харг - ключов петролен център за Иран - „по всяко време, ако президентът Тръмп даде заповед“, заяви говорителката на Белия дом Анна Кели

Великобритания разреши на САЩ да използват нейни бази за удари по Иран 

Великобритания разреши на САЩ да използват нейни бази за удари по Иран 

Британските министри обсъдиха на съвещание днес ситуацията в Иран и блокирането на Ормузкия проток, се казва в изявление на правителството.

Z-блогърът Иля Ремесло, който призна, че Путин е „военен престъпник и крадец“, вече е в психиатрията

Z-блогърът Иля Ремесло, който призна, че Путин е „военен престъпник и крадец“, вече е в психиатрията

"Може би най-логичният ход. В случай, че вашата циркова маймунка е излязла от контрол и започне да бълва революционни лозунги“, пише блогърът Александър Картавих