19 Януари, 2026

Евродепутат: ЕС трябва да бъде по-единен в позициите и действията си срещу Путин

Евродепутат: ЕС трябва да бъде по-единен в позициите и действията си срещу Путин

Руският президент и неговото обкръжение се опитват да отклонят вниманието от лошото управление в Русия

Евродепутатката от групата на Зелените/Европейски свободен алианс Ребека Хармс смята, че Европейският съюз трябва да бъде по-единен в позициите и действията си срещу руския президент Владимир Путин. В коментар за поредната изборна победа на руския президент тя заяви, че не е изненадана от резултатите.

„Аз не съм изненадана и нямах никакви съмнения, че президентът Путин ще бъде преизбран в тази направлявана демокрация в Русия. Понякога се питам дали трябва да ги наричаме точно „избори“, но може би това е по-малко значимият въпрос. Това е дълъг мандат – 6 години, какъвто при нас, в демократичните страни, няма. И не съм съвсем сигурна какво може да се очаква. Лично аз намирам стратегията на Кремъл към останалите страни през последните години за по-лоша от преди. Лошото управление и неспособността да се доведе Русия до по-добра ситуация води до по-агресивна стратегия към съседите – войната срещу Украйна, анексията на Крим, въвличането в ужасната и изключително кървава война в Сирия. Всичко това показва, че Путин и неговото обкръжение се опитват да отклонят вниманието от лошото управление в Русия“, коментира тя, цитирана от БНР.

Според Хармс Германия трябва да се откаже от газовия проект "Северен поток" 2, а Обединеното кралство трябва да е още по-последователно по отношение "прането на пари на руските олигарси, което става в Лондонското сити".
Сподели:

Коментари (0)

Единият извършител на въоръжения грабеж в Ихтиман е бил служител на охранителната фирма

Единият извършител на въоръжения грабеж в Ихтиман е бил служител на охранителната фирма

Отнетите средства са около 235 хиляди евро. Двамата нападатели са използвали оръжия - пистолет и автомат, при грабежа са отнели пистолетите на охранителите, като след това ги захвърлили

Ирак обяви цялостно изтегляне на силите на САЩ от територията си

Ирак обяви цялостно изтегляне на силите на САЩ от територията си

Министерството на отбраната на Ирак посочи, че последният контингент американски военни съветници е напуснал военновъздушната база „Ал Асад“ в провинция Анбар в западната част на страната, където американски сили бяха разположени повече от 2 десетилетия

Раждаемостта в Китай рязко спада: Удари абсолютен минимум от 1949 г. насам

Раждаемостта в Китай рязко спада: Удари абсолютен минимум от 1949 г. насам

Миналата година са регистрирани едва 7,92 милиона раждания, съобщават китайски официални лица, което представлява 5,63 раждания на 1000 души