10 Април, 2026

Европейските лидери са изразили „загриженост“ от събитията в Румъния

Европейските лидери са изразили „загриженост“ от събитията в Румъния

Румънският президент Клаус Йоханис съобщи, че е обсъдил в кулоарите на неформалната среща на европейските лидери в Малта този петък с повечето от представителите на страните-членки в Европейския съюз ситуацията страната му, предава агенция Agerpres. Повечето от европейските лидери са изразили „загриженост“ относно случващото се в северната ни съседка.

„В паузите на събитието имах множество разговори с почти всички европейски лидери. Хората искаха да научат от мен какво се случва в Румъния, как се развива ситуацията (…)“, обясни Йоханис.

Сподели:

Коментари (0)

Путин обяви Великденско примирие в Украйна

Путин обяви Великденско примирие в Украйна

То ще започне в 16:00 часа на 11 април и ще продължи до края на деня на 12 април

Марко Рубио благодари на  България за подкрепата в разговор с Гюров

Марко Рубио благодари на България за подкрепата в разговор с Гюров

В областта на ядрената енергетика двамата поставиха фокус върху необходимостта от осигуряване на доставки на ядрено гориво от алтернативни източници. 

Мерц: Германското правителство се опитва да възобнови директните разговори с Техеран

Мерц: Германското правителство се опитва да възобнови директните разговори с Техеран

Германският канцлер Фридрих Мерц обяви възобновяване на диалога с Иран и предупреди, че военните действия на Израел в Ливан могат да провалят мирните преговори със САЩ. Германия е готова да се включи в мисия за сигурност в Ормузкия проток.