Представител на ФБР съобщи, че преговорите, водени от една седмица с 65-годишния Джими Лий Дайкс, са взели лош обрат. Ветеранът от Виетнам и пенсиониран шофьор на камион, бил забелязан с огнестрелно оръжие в ръка. Тогава агентите на ФБР решили, че има непосредствена опасност за живота на 5-годишния Итън, и щурмували бункера, съобщават американски медии.
Не бе съобщено при какви обстоятелства е намерил смъртта си Дайкс, дали е бил застрелян или се е самоубил.
Преди седмица похитителят се качи на училищен автобус, който връщал деца по домовете им, и уби с пистолет шофьора, опитал се да му попречи да похити 20-те малки ученици.
Още от Свят
Зеленски: Договорихме се със САЩ за месечни доставки на ракети за „Пейтриът“
По думите му доставките са недостатъчни и през тази година са по-малко от преди
Заради зачестилите атаки в Черно море Турция ограничава движението на търговските кораби към Русия и Украйна
Генералната дирекция за крайбрежна сигурност не е издала разрешения за транзитно преминаване или е поискала повече време за разглеждане на документите на редица кораби
Румъния: Радарите ни не са засекли нито един обект, който да пресича въздушното пространство в посока към България
Преди експлозията не са засечени въздушни цели, които да сочат подобно нещо