27 Декември, 2025

Франция повдигна на задържан у нас обвинение за тероризъм

Франция повдигна на задържан у нас обвинение за тероризъм

Екстрадираният от България Фриц-Жоли Жоашен, който бе задържан у нас заради връзки с братята терористи Куаши, вече е във Франция, където са му повдигнати обвинения за тероризъм.  Жоашен ще остане в предварителния арест за най-малко четири месеца.

Припомняме, че заподозреният беше задържан на 1 януари от българските власти на българо-турската граница въз основа на заповед за арест, издадена от Франция. Френската полиция подозира, че той е свързан с извършителите на атентата срещу „Шарли Ебдо”, при който бяха убити 12 души.

Повдигнатите на Жоашен предварителните обвинения са за участие в организирана престъпна група с цел подготовка на терористично нападение и опит да се присъедини към бойците в Сирия, посочи представителят на съда, съобщава bTV.

Жоашен пристигна в четвъртък във Франция от България.

Пред френските съдии той заяви, че е искал да отиде в Турция на почивка, а не за да се присъедини към бойците в Сирия и че е имал работа, която го е очаквала във Франция.

Случаят на Жоашен е различен от разследването на нападенията срещу „Шарли ебдо” и магазина за кашерни храни в Париж. Френските власти са повдигнали и на четирима други предварителни обвинения по подозрения за връзки с нападателите.

Сподели:

Коментари (0)

Говорителката на Белия дом Карълайн Левит очаква второто си дете

Говорителката на Белия дом Карълайн Левит очаква второто си дете

"Съпругът ми и аз сме развълнувани от нарастването на нашето семейство и с нетърпение очакваме синът ни да стане по-голям брат", написа тя

Зеленски: Имаме своите червени линии

Зеленски: Имаме своите червени линии

Той отбеляза, че днес, на път за Флорида, докато се намира в Канада, ще проведе разговори с европейски лидери, чиято подкрепа е важна за Украйна

Зеленски: Русия отговори на предложенията за мир с „Кинжали“ и „Шахеди“

Зеленски: Русия отговори на предложенията за мир с „Кинжали“ и „Шахеди“

"Това е истинското отношение на Путин и неговото обкръжение. Те не искат да приключат войната и се опитват да използват всяка възможност, за да нанесат повече болка на Украйна"