Франция е подготвила и изпратила в Москва проекти на документите за разваляне на договорите за доставката на Русия на два хеликоптероносача "Мистрал", съобщава вестник "Комерсант". Предвижда се Париж да върне на Русия около 785 милиона евро, които Москва ще може да получи, след като даде писмено разрешение корабите да бъдат продадени на трета страна, без допълнителни условия.
Според източник на вестника руската страна не е съгласна с този подход, защото според нея загубите от развалянето на договорите са за около 1,163 млрд. евро. Париж се отказа да достави поръчаните от Русия кораби заради ролята й в украинския конфликт.
Още от Свят
Заради украинските атаки в Кремъл заговориха за отлагане на изборите
За такова решение лобира Виктор Золотов, шеф на руската Национална гвардия, приятел и бивш бодигард на Путин
Съществуващата ваксина срещу ебола не спира смъртоносното огнище на болестта в Конго
Кризата е причинена от много рядък щам на вируса – Бундибугьо
Окупираният Севастопол остана без електричество след украински удари с дронове
Марионетният губернатор нареди през тази седмица съкратено работно време на градския транспорт и заведенията, както и намаляване на уличното осветление