28 Март, 2026

Френският премиер предупреди: Не изключваме атака с химическо оръжие

Френският премиер предупреди: Не изключваме атака с химическо оръжие

Франция може да се окаже изправена пред опасността от нападение с химическо или биологично оръжие от терористични групировки, предупреди френският премиер Манюел Валс, цитиран от Ройтерс. „Не трябва да изключваме нищо”, посочи той в реч пред френския парламент.” Зловещото въображение на организаторите е безгранично”, допълни Валс.

В долната камара на френския парламент се обсъжда удължаване на извънредното положение в страната с три месеца. Междувременно белгийската полиция прави претърсвания в Брюксел, свързани със заподозрените за атаките в Париж от петък Билал Хадфи и Салах Абдеслам.

Смята се, че по-рано тази година Хадфи е пътувал до Сирия. Претърсванията са в кварталите Моленбек и Йете, както и на адрес в Лаакен, който е свързан с Абдеслам, за когото се смята, че още е на свобода. Все още остава неясно дали заподозреният за организатор на атентатите Абделхами Абауд е убит при щурма на парижкото предградие Сен Дени вчера.

Сподели:

Коментари (0)

Орбан беше жестоко освиркан на митинг,  той обвини Украйна

Орбан беше жестоко освиркан на митинг, той обвини Украйна

Министър-председателят на Унгария обвини протестиращите в сътрудничество с украинските специални служби.

СЗО: 9 медици са убити и 7 са ранени при пет атаки в Южен Ливан

СЗО: 9 медици са убити и 7 са ранени при пет атаки в Южен Ливан

"Екипи от медицински служители, работещи в пет ливански села, днес бяха нападнати, докато изпълняват служебните си задължения на терен", посочи генералният секретар на световната организация

Китай разположи край Тайван стотици самолети, преоборудвани в дронове

Китай разположи край Тайван стотици самолети, преоборудвани в дронове

Старите изтребители получиха „втори живот“, но вече не се управляват от пилоти