30 Август, 2026

Гръцка полиция разследва убийството на свой сънародник в Албания

Гръцка полиция разследва убийството на свой сънародник в Албания

Делгация от Атина пристигна в Тирана

Делегация на гръцката полиция пристигна в Тирана във връзка с убийството на етническия грък Констандинос Кацифас , съобщава македонският портал A1 On. Гръцкото вътрешно министерство изпрати свои представители в Албания, за да получи необходимата информация за убийството на Константинос Кацифас, албански гражданин от гръцки произход, който има и гръцко гражданство.

Делегация на гръцката полиция проведе среща с генералния директор на албанската полиция Арди Велиу, на която беше разменена информация около инцидента, който се случи в неделя в село Буларат в района на Гирокастро, в близост до албанско-гръцката граница.

Кацифас бе убит в престрелка с членове на специална полицейска част "Ренеа" след церемонията при гробището на гръцки войници, загинали в италианско-гръцката война, когато албанските полицаи искали да свалят гръцкото знаме, което бил поставил Кацифас, който бил въоръжен с автомат "Калашников".

Този инцидент предизвика напрежение по линията Тирана-Атина, а гръцкият заместник-министър на външните работи вчера предупреди, че преговорите между двете страни, които се водят по много въпроси, ще зависят от разследването на събитието в Буларат.

Сподели:
 NBC: Хегсет обмисля да се кандидатира за президент, обсъжда темата с близките си

NBC: Хегсет обмисля да се кандидатира за президент, обсъжда темата с близките си

Самият Хегсет отрече информацията като "абсолютно невярна"

Лиценз за Storm Shadow за Киев: защо Москва реагира с истерия?

Лиценз за Storm Shadow за Киев: защо Москва реагира с истерия?

Фактът, че Париж и Лондон се съгласиха да предоставят на Украйна лиценз за производство на Storm Shadow/SCALP, все още не означава, че производството на такива ракети ще започне бързо

37 са вече жертвите на руската атака в Киевска област, детонирал е склад за боеприпаси, поразени са 50 жилищни сгради

37 са вече жертвите на руската атака в Киевска област, детонирал е склад за боеприпаси, поразени са 50 жилищни сгради

"Тези, които са допуснали това да се случи, трябва да бъдат подведени под отговорност за решенията си... Правилата са ясни: боеприпаси не може да се съхраняват в близост до домове или други жилищни райони." - каза президентът Зеленски

Коментари (0)