21 Март, 2026

Хиляди участваха в митинг за свободата на интернет в Москва

Хиляди участваха в митинг за свободата на интернет в Москва

Акцията е била съгласувана с властите

Около 6500 души се събраха днес в центъра на Москва на митинг за свободата на интернет, предаде ТАСС, позовавайки се на данни на министерството на вътрешните работи.

Акцията е била съгласувана с властите. Полицаи и гвардейци следят за реда и сигурността по време на проявата. Кметството на Москва разреши днес да бъде проведен митинг в подкрепа на свободния интернет от 14 ч. местно време с участието на до 10 000 души. Демонстрантите протестират срещу плановете Русия да се сдобие с независим от чуждестранни сървъри интернет.
Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Не искам примирие с Иран!  Буквално унищожаваме противника

Тръмп: Не искам примирие с Иран! Буквално унищожаваме противника

Американската армия може да „неутрализира“ остров Харг - ключов петролен център за Иран - „по всяко време, ако президентът Тръмп даде заповед“, заяви говорителката на Белия дом Анна Кели

Великобритания разреши на САЩ да използват нейни бази за удари по Иран 

Великобритания разреши на САЩ да използват нейни бази за удари по Иран 

Британските министри обсъдиха на съвещание днес ситуацията в Иран и блокирането на Ормузкия проток, се казва в изявление на правителството.

Z-блогърът Иля Ремесло, който призна, че Путин е „военен престъпник и крадец“, вече е в психиатрията

Z-блогърът Иля Ремесло, който призна, че Путин е „военен престъпник и крадец“, вече е в психиатрията

"Може би най-логичният ход. В случай, че вашата циркова маймунка е излязла от контрол и започне да бълва революционни лозунги“, пише блогърът Александър Картавих