9 Август, 2026

И Пол Маккартни брани кравата Пенка: Помилвайте я!

И Пол Маккартни брани кравата Пенка: Помилвайте я!
Пол Маккартни

Мисля, че би било много приятно да видим как помилват тази бременна крава. Не е направила нищо лошо. Това написа певецът Пол Макартни от легендарната група "Бийтълс" в личния си профил във фейсбук, пише "24 часа". Известният музикант е споделил и линк към петиция в защита на животното. 

Припомняме, че крава, собственост на мъж от кюстендилското село Кoпиловци, избяга от стадото и премина българо-сръбска граница. Доктор от БАХ твърди, че „тази крава веднага трябва да бъде умъртвена". Мотивите, че е напуснала Европейския съюз и е отишла в друга държава", разказва Иван Харалампиев, собственикът. 

Пол Макартни е споделил и кадър от БНТ, където собственикът на кравата за първи пъти съобщи за случая. 

Изпълнителният директор на Българската агенция по безопасността на храните (БАБХ) Дамян Илиев ще вземе окончателното решение по казуса с кравата Пенка, пребивавала 15 дни в съседна Сърбия, съобщиха от пресцентъра на БАБХ. По европейското и българско законодателство всяко живо животно, влязло в Европейския съюз от трета страна без документи, трябва да се конфискува и унищожи, за да се предотврати евентуална зараза и да се защити индустриалното производство на страната, припомнят от агенцията Окончателното становище по казуса се очаква до няколко дни

Сподели:
Мъск не разреши на Украйна да използва Starlink за удари срещу цели в Русия

Мъск не разреши на Украйна да използва Starlink за удари срещу цели в Русия

Източници отбелязват, че Мъск многократно е казвал на украинските власти, че е време да „сключат сделка“ с Русия

Над 30 са инцидентите с дронове в Румъния през последните четири години - всички са с руски произход

Над 30 са инцидентите с дронове в Румъния през последните четири години - всички са с руски произход

Букурещ извика руския посланик в Румъния и му бяха показани фрагменти с надписи на руски език

Зеленски: Договорихме се със САЩ за месечни доставки на ракети за „Пейтриът“

Зеленски: Договорихме се със САЩ за месечни доставки на ракети за „Пейтриът“

По думите му доставките са недостатъчни и през тази година са по-малко от преди

Коментари (0)