Ислямист превърна автомобила си в оръжие и връхлетя на Аллах върху случайни минувачи. Той рани 11 души във френския град Дижон. Атентаторът е прегазил пешеходци с викове на арабски "Бог е велик". Двама души са тежко пострадали, но без опасност за живота.
Пешеходци са станали мишена на нападателя на пет различни места в града, в рамките на половин час. След това шофьорът е задържан от полицията. Мъжът бил психически неуравновесен. Според полицейски източници, шофьорът е заявил, че е действал за децата на Палестина.
Нападението беше извършено само часове след друг подобен инцидент. Нападател, който също крещеше "Аллах акбар" рани трима полицаи с нож преди да бъде застрелян от силите на реда. Случката се разигра в полицейско управление близо до град Тур.
Още от Свят
Техеран: Целта на САЩ и Израел остава да свалят Ислямската република
В продължение на десетилетия Иран и Израел са водили скрита война, включваща саботажни операции, сред които срещу ирански ядрени съоръжения, както и убийства на учени
Русия набира за фронта в Украйна хора с дългове - обещават им опрощаване
Указът на Путин обхваща не само самите новобранци, но и техните съпруги или съпрузи
И Полша извика руския посланик заради заплахите към Украйна
„Ако нашето посолство пострада, както се е случвало и преди, ще приемем това като умишлено действие“