27 Декември, 2025

Издъхна неочаквано кадровикът на Кремъл

Издъхна неочаквано кадровикът на Кремъл

Днес, 6 януари, на 62 години почина внезапно изпълнителният секретар на президентския държавната администрация и персонал Владимир Кикот. Новината бе потвърдена от администрацията в Кремъл. Все още не е взето решение кой ще замени Кикот, съобщава Коммерсантлру, позовавайки се на АП.

Първи за смъртта на Владимир Кикот постна информация в Тwitter заместник-председателят на Комитета по сигурността на руската Дума Александър Хинщайнер: "Трагичната новина: издъхна председателят на държавната администрация на президента - Владимир Кикот. Познавах го от много години. Много достоен и мъдър човек. 

От администрацията на Кремъл са потвърдили, че "това наистина се случи днес", но подробности за обстоятелствата около смъртта на Кикот не се коментира.

Владимир Кикот дълги години работи в структурите на Министерство на външните работи. Професионални търкания с външния министър Рашид Нургалиев са причина да напусне ведомството. Две години по-късно той е върнат на служба в Кремъл. 

В качеството си на началник на администрацията на президента Кикот се занимава с борбата с корупцията и въпросите свързани с кадровия резерв след като Кремъл приема курс за "пречистване на елита" през 2012 година. От февруари поема поста на изпълнителен секретар на президентската държавна администрация и персонали, която се оглавява от Сергей Иванов.

Само преди два дни също внезапно почина на 58 години генерал Игор Сергун, началникът през последните 4 години на Главното разузнавателно управление (ГРУ) на руската армия.

Сподели:

Коментари (0)

Зеленски: Русия отговори на предложенията за мир с „Кинжали“ и „Шахеди“

Зеленски: Русия отговори на предложенията за мир с „Кинжали“ и „Шахеди“

"Това е истинското отношение на Путин и неговото обкръжение. Те не искат да приключат войната и се опитват да използват всяка възможност, за да нанесат повече болка на Украйна"

Варварският ракетен обстрел по Киев демонстрира "мирните планове" на Кремъл

Варварският ракетен обстрел по Киев демонстрира "мирните планове" на Кремъл

Въздушна тревога продължи няколко часа след силни нощни експлозии, някои от които бяха придружени от ярки проблясъци, които оцветиха небето в оранжево

 Тръмп: Настроен съм оптимистично за сключване на мирно споразумение по време на визитата на Зеленски в  Мар-а-Лаго

Тръмп: Настроен съм оптимистично за сключване на мирно споразумение по време на визитата на Зеленски в Мар-а-Лаго

Той отново заяви, че е уредил осем войни, но призна, че войната между Русия и Украйна е най-сложната от всички.