Тазгодишният юни е бил най-горещият на Земята, откакто се мери температурата от 1880 г., съобщи днес Американската агенция за океаните и атмосферата, цитирана от Франс прес.
Предишният рекорд за шестия месец от годината е датирал едва от миналата година, пише БТА.
Първото шестмесечие на 2015 г. освен това е било най-топлото на планетата от началото на измерванията.
Това показва, че глобалното затопляне продължава неумолимо, отбелязва АФП.
Средната температура на повърхността на сушата и океаните през юни е била с 0,88 градуса по Целзий по-висока от средното равнище за този месец от годината през 20-и век.
Дебелината на леда в Арктика миналия месец е била на третото си най-ниско равнище за юни, откакто се правят сателитни наблюдения от 1979 г.
В публикуван на 16 юли доклад Американската агенция за океаните и атмосферата обяви, че концентрацията в атмосферата на парниковите газове, които се смята, че са основна причини за глобалното затопляне, е достигнала през 2014 г. исторически рекорд.
Още от Свят
Защо Wildberries се превърна в новата военна цел на Украйна?
Според Business Insider част от търговците във Wildberries предлагат и тактическо оборудване, стоки с двойна употреба и компоненти за безпилотни летателни апарати
Украйна удари 4 танкера от руския сенчент флот и база за военоморски дронове в Крим
Безпилотни системи нанесоха удари по четири кораба на руския скрит флот и база за военноморски дронове в Крим
Туск: Руска балистична ракета вероятно се е разбила в Полша
"Искаме да бъдем 100 процента сигурни за вида на ракетата и кой я е изстрелял", заяви премиерът Доналд Туск на извънредна среща