28 Април, 2026

Канада гони 9 руски военни от страната

Канада гони 9 руски военни от страната

Девет руски военнослужещи, които са на учения в Канада, ще бъдат изгонени от страната заради действията на Русия в Крим, съобщи канадската телевизия CTV News.

Правителствен източник е заявил пред медията, че руските военни вече са информирани за решението на правителството в четвъртък. Те имат на разположение 24 часа, за да напуснат страната.

Шестима от изгонените са били на езиково обучение по английски и френски в Квебек. Двама са участвали в тренировъчна програма, а деветият преподавал руски на канадски военни.

Решението на Канада идва ден след като премиерът Стивън Харпър обяви, че всички планирани двустранни дейности между канадските въоръжени сили и тези на Руската федерация се прекратяват.

Харпър каза още, че правителството му не би признало резултата от референдума за отделянето на Крим и присъединяването му към Русия, защото в момента този район се намира в "незаконна военна окупация".

Законодателният орган на Крим реши в четвъртък да проведе национално допитване за присъединяване към Руската федерация на 16 март.

Сподели:

Коментари (0)

Кой дърпа задкулисно конците в Иран - най-важните фигури

Кой дърпа задкулисно конците в Иран - най-важните фигури

Си Ен Ен съобщи, че американската армия вероятно планира целенасочени удари срещу ръководни дейци на иранската армия, които съзнателно саботират преговорите, а сред най-важните цели вероятно ще е Ахмад Уахиди, който оглавява Революционната гвардия

Кадрови колапс в Русия: армията и заводите се „бият“ за последните работници

Кадрови колапс в Русия: армията и заводите се „бият“ за последните работници

По-рано разследващи и украинските специални служби съобщаваха за вербуване на чужденци – по-специално жени от Африка, Азия и Латинска Америка

Иран и САЩ пуснаха суперяхта на руски милиардер през Ормузкия проток - била е в Дубай

Иран и САЩ пуснаха суперяхта на руски милиардер през Ормузкия проток - била е в Дубай

Мордашов, който има тесни връзки с Путин, е регистрирал яхтата на фирма, собственост на съпругата му