13 Декември, 2025

"Касапница" на журналисти в Русия, разследвали семейството на Путин

"Касапница" на журналисти в Русия, разследвали семейството на Путин

Трима от шефовете на руската медийна корпорация РБК бяха уволнени, предадоха информационните агенции. Отстранени са шефката на холдинга РБК Елизавета Осетинская, главният редактор информационната агенция РБК Роман Баданин и главният редактор на издавания от холдинга вестник Максим Солюс, пише news.bg. Според източници на изданието "Медиазона", договорите на Осетинская и Баданин са били прекратени по взаимно съгласие, а Солюс е бил уволнен. Самият той обаче коментира във Фейсбук, че също е напуснал по взаимно съгласие. 

Ирина Малкова, на която беше възложено да изпълнява функциите на управляващ РБК, написа в социалната мрежа, че ще остане на поста до 30 юни, след което напуска. Още десетина от служителите в холдинга обявиха, че напускат. Като вероятна причина за лавината от уволнения и оставки се посочват проведените от журналистите разследвания. Някои от тях са свързани с дъщерите на руския президент Владимир Путин и с Панамските досиета. От руското министерство на комуникациите отричат ставащото да е политически обусловено и изтъкват, че холдингът е имал дългове. В средата на април обаче, по време на „пряката линия” на Путин, руските служби за сигурност проведоха внезапни обиски в структурите на инвестиционния холдинг ОНЕКСИМ, принадлежащ на собственика на РБК Михаил Прохоров. Това предизвика коментари за натиск от страна на Кремъл.

Сподели:

Коментари (0)

В Иран арестуваха и биха носителката на Нобелова награда за мир Наргес Мохамади

В Иран арестуваха и биха носителката на Нобелова награда за мир Наргес Мохамади

Норвежкият Нобелов комитет обяви, че е „дълбоко обезпокоен от днешния брутален арест“ на Мохамади и призова Иран „незабавно“ да посочи къде се намира тя

Мощен пожар в една от най-големите рафинерии, снабдяваща с гориво руските войски

Мощен пожар в една от най-големите рафинерии, снабдяваща с гориво руските войски

Пораженията са върху нефтопреработвателната рафинерия „Славнефт-ЯНОС“ в руската Ярославска област. Тя се използва за снабдяване на руските въоръжени сили.

Руски удар по пристанище Одеса повреди турски кораб

Руски удар по пристанище Одеса повреди турски кораб

Турската морска компания Cenk Shipping заяви, че нейният кораб, „натоварен изцяло с пресни плодове, зеленчуци и хранителни продукти по маршрута Карасу-Одеса", е бил подложен на въздушна атака