Най-малко четири деца загинаха, а други 19 души са ранени
Най-малко 4 деца загинаха при сблъсък между влак и училищен автобус недалече от град Перпинян в Южна Франция. 19 души са ранени, от които 7 са в тежко състояние и с опасност за живота, съобщи френското вътрешно министерство, цитирано от световните агенции, посочва Нова ТВ.
Жетвите са измежду пътниците в автобуса, който превозвал деца на възраст между 13 и 17 години. Катастрофата станала на железопътен прелез в Мийас до френско-испанската граница.Министърът на транспорта Елизабет Борн описа в Twitter сблъсъка като "ужасна катастрофа" и добави, че веднага тръгва към мястото на инцидента.
От офиса на областния управител на Перпинян и от националната жп компания засега не коментират причините за катастрофата.
Още от Свят
Техеран: Целта на САЩ и Израел остава да свалят Ислямската република
В продължение на десетилетия Иран и Израел са водили скрита война, включваща саботажни операции, сред които срещу ирански ядрени съоръжения, както и убийства на учени
Русия набира за фронта в Украйна хора с дългове - обещават им опрощаване
Указът на Путин обхваща не само самите новобранци, но и техните съпруги или съпрузи
И Полша извика руския посланик заради заплахите към Украйна
„Ако нашето посолство пострада, както се е случвало и преди, ще приемем това като умишлено действие“