27 Декември, 2025

Кремъл нападна САЩ: Искат да ни вземат богатствата

Кремъл нападна САЩ: Искат да ни вземат богатствата

Новите санкции против руски компании са свързани с намерението на САЩ да се доберат до икономическите богатства на други големи държави и региони, за да решат проблемите си със своя външен дълг, смята председателят на Държавната дума на РФ Сергей Наришкин, съобщи "Руски дневник".

В своя статия в „Российская газета“ той припомня, че външният дълг на САЩ е огромен, а „разоряването на други държави е най-привичният за тях метод“. По мнението на Наришкин, за покриването на дълга на Щатите вече няма ди им помогне нито това, че в ръцете им е световната „печатница“ за долари, нито пълният контрол над НАТО и подслушването на европейските лидери.

„На колонизаторите „образец XXI век“ всичко това вече им е малко. Трябва не само да се запази доларът като единствена световна валута, но и да се доберат до икономическите богатства на други големи държави и региони в света. Реално заради това САЩ публикуваха новия списък на руски организации и физически лица, давайки указания на своите банки (а с тяхна помощ и на европейските) да не работят с нашите структури и да намират каквито и да е причини за това“.

Според Наришкин, САЩ възлагат надежди и на предстоящото разглеждане в американски съд на иска на бившите акционери на ЮКОС. „Основната цел е да се придаде на американската юрисдикция световен монопол, както и да се запази предишното влияние върху финансовата система в света, единствено те да могат да се разпореждат с всичко. Даже бъдещето на еврото не влиза в сметките им, както не са в сметките им и другите икономически загуби на страните от Европа“, се отбелязва в статията.

Сподели:

Коментари (0)

Ген.Кирил Буданов: На Русия са ѝ нужни преговори, защото войната срещу Украйна се  оказа твърде тежка

Ген.Кирил Буданов: На Русия са ѝ нужни преговори, защото войната срещу Украйна се оказа твърде тежка

Също така началникът на ГУР реагира на информацията, че президентът на САЩ Доналд Тръмп е искал да постигне сключване на мирна сделка между Украйна и Русия до Коледа.

Ген Бен Ходжис: Уиткоф и зетят на Тръмп искат да сключат сделка и да си тръгнат, но Путин...

Ген Бен Ходжис: Уиткоф и зетят на Тръмп искат да сключат сделка и да си тръгнат, но Путин...

"Единственият начин за водене на преговори с Русия е да се действа силно и твърдо, без да се отстъпва пред нейните искания", смята той.

Рейтингът на Тръмп сред работническата класа удари исторически минимум

Рейтингът на Тръмп сред работническата класа удари исторически минимум

Като причина  Newsweek посочва факта, че избирателите са принудени постоянно да се борят с проблемите, свързани с достъпността на работните места.