28 Декември, 2025

Крим в паника, хората се запасяват като за война

Крим в паника, хората се запасяват като за война

Кризата, галопиращите цени и неизвестността са основните причини за паниката, която цари на полуострова.

Само за седмица килограм захар достигна 12 гривни за килограм (по курса на деня около 1.92 лева), което е ръст от 25%. Сред най- търсените стоки са рибните консерви, брашното, солта и картофите. Според търговци на дребно на Крим скокът на цените се дължи на прекъснатите търговски връзки с Украйна, където храните са сравнително по-евтини.

Продължава да се увеличава и търсенето на горива. В момента цената на литър А-95 в Крим е 13,5 гривни (2.16 лева) по днешния курс на гривната спрямо еврото. Според директора на една от веригите бензиностанции тук Александър Терещенко, тази цена ще бъде понижена в следващите дни, тъй като на световните пазари петролът поевтинява.

Засега няма опасност бензинът и дизелът да свършат, твърдят и други представители на бранша. Според тях, цистерните продължават да се движат и доставят горива от Украйна и Русия.

Сподели:

Коментари (0)

Неделя, 28 декември 2025 г.

Неделя, 28 декември 2025 г.

Иво Сиромахов, писател, драматург, актьор, радио и тв водещ 

Канада обяви нови близо 2 милиарда долара за Украйна

Канада обяви нови близо 2 милиарда долара за Украйна

Канадският премиер Марк Карни осъди „варварството“ на последната бомбардировка на Киев от Москва, по време на срещата си с украинския президент Володимир Зеленски

Разликата в загубите между ВСУ и армията на Русия достигна "абсурдни цифри“: 1:15

Разликата в загубите между ВСУ и армията на Русия достигна "абсурдни цифри“: 1:15

В Купянск и околностите му ситуацията се намира под контрола на Силите за отбрана, а руската групировка в града фактически е лишена от логистика и изпитва остър недостиг