''Република Македония започва изграждането на втора ограда по границата с Гърция с цел да се постигне тотален контрол на мигрантската вълна,'' съобщи военен източник от Скопие.
"Сега ще вдигнем ограда около граничния пункт Меджитлия. Този пункт е уязвим и ние възнамеряваме да предотвратим всякакво нелегално преминаване", каза пред АФП военен източник пожелал анонимност. Той отказа да съобщи колко дълга и колко висока ще бъде тази ограда.
В края на миналия месец Македония приключи с изграждането на първата ограда, която е високо близо 3 метра, в района на Гевгелия.
На 19-ти ноември властите в Скопие затвориха границата за всички икономически мигранти. В страната се допускат само тези от Ирак, Сирия и Афганистан.
Вчера Гърция започна да транспортира икономическите мигранти от гръцко-македонската граница към вътрешността на страната. Близо 1200 души от Пакистан, Мароко и Иран бяха блокирани в района на село Идомени, недалеч от македонската граница в продължение на няколко седмици.
Още от Свят
САЩ към съюзниците: Или сте с нас, или срещу нас за санкциите срещу Иран
„Това ще бъде най-голямата координирана икономическа изолация в историята на света"
КНДР е предала на Русия още един тип балистични ракети: какво се знае за KN-30
Тя представлява увеличена версия на ракетата от семейството Hwasong-11 и принадлежи към класа на балистичните ракети с малък обсег. Ракетата има твърдогоривен двигател и се изстрелва от мобилна наземна пускова установка
Зеленски: Нощната руска атака срещу Киев е една от най-циничните, жертвите вече са 15
По-рано бе съобщено, че украинските сили за противовъздушна отбрана са свалили 39 крилати ракети, 2 ракети „Бандерол“ и 145 дрона, използвани от руските военни