Централният комитет на опозиционната ВМРО-ДПМНЕ в Македония обяви, че не признава резултата от допитването на 30 септември.
ВМРО-ДПМНЕ обвини правителството на Зоран Заев беше обвинен в измами с гласове по време на референдума - твърди се, че най-малко 50 хиляди бюлетини са фалшифицирани.
От македонската опозиция твърдят и, че хората, за които се е знаело, че ще гласуват с "не", са били подложени на натиск.
ВМРО дадоха заявка, че не водят битка за власт и избори, а за запазване на името Македония.
В същото време, вицепремиерът Радмила Шекеринска заяви, че 610 000 граждани категорично са завили волята си Република Македония да стане член на ЕС и НАТО и да приеме договора за името от Преспа.
Още от Свят
Зеленски посочи главната задача пред новия министър на отбраната
Държавният глава добави, че очаква Министерството на отбраната да разшири възможностите за използване на украинските високоточни удари, съвместно с производителите на украинско оръжие да осигури повече възможности за защита на украинското небе
Руски самолет е навлязъл в България откъм Черно море
Източници от МВнР съобщиха, че полетът е съгласуван с всички отговорни институции и има издадено разрешение за оказване на помощ при пожари в Сърбия
Тръмп: Планирам да се срещна с Ким Чен-ун
По време на първия мандат на Тръмп Ким го нарече "побъркан старец" и заплаши, че разполага с "ядрен бутон" на бюрото си