Европейският съюз ще умре, а глобалистите ще бъдат разгромени, заяви водачката на френския крайнодесен Национален фронт и кандидат за президент Марин льо Пен. "Европейският съюз ще умре, защото хората не го искат. Арогантните и хегемонни империи са обречени да загинат", каза отявленият евроскептик на митинг в град Лил, в северна Франция, цитирана от Ройтерс и БТА.
Льо Пен допълни, че е време глобалистите да бъдат победени, обвинявайки основните си опоненти Емануел Макрон и Франсоа Фийон в предателство заради проевропейските и пропазарни политики.
В интервю за в. "Паризиен" тя отбеляза, че цели да замени ЕС с "друга Европа", която по думите й е "Европа за хората", базирана на по-свободно сътрудничество между страните.
"Трябва да бъде направено по рационален, добре подготвен начин. Не искам хаос", каза още Льо Пен, допълвайки, че изтеглянето от еврозоната ще е последната стъпка.


Коментари (0)