"Руските власти трябва съществено да съкратят разходите по федералния бюджет за 2016 г. и да се откажат от редица проекти", призна руският премиер Дмитрий Медведев, цитиран от РБК.
Премиерът е възложил на министерствата да направят предложения по съкращаване на разходите и на държавния апарат.
До средата на месеца трябва да предложат съкращения от 10%.
Бюджетът ще бъде коригиран на базата на средногодишна цена на нефта 40 долара за барел вместо заложената 50 долара.
Още от Свят
Украински военни: Константиновка е почти унищожена, но не е обкръжена
Командирът на подразделението Kurt & Company Group от състава на 28-а отделна механизрана бригада „Рицарите на Зимния поход“ с позивна Курт заяви, че тежки сражения и престрелки се водят в целия град
Украйна загуби изтребител F-16, пилотът се е катапултирал
От украинските ВВС уточняват, че пилотът е в безопасност. Той е бил успешно евакуиран и транспортиран в медицинско заведение за прегледи и диагностика.
Newsweek: Нова мобилизация в Русия може да удължи войната, но няма да промени нейния изход
Руският опозиционер Михаил Ходорковски също смята, че новите мобилизирани няма да променят коренно хода на войната