Европа трябва да съхрани единството си по отношение на Русия в контекста на украинската криза, е заявила федералният канцлер на ФРГ Ангела Меркел по време на своето посещение във Финландия след срещата си с премиера Александър Стуб.
Hamburger Abendblatt цитира канцлера, че индивидуален подход по този въпрос не трябва да има, заявила Меркел в Университета на Хелзинки. „Ние искаме да сътрудничим с Русия, но на основа на определени принципи - заявила Меркел. – Никой от нас няма интерес санкциите да продължат вечно.”
Присъствалите на пресконференцията журналисти от телевизионния канал ARD отбелязват, че по думите на Меркел бързо решаване на конфликта не се очаква.
Немското издание Deutsche Wirtschafts Nachrichten счита, че изявлението на Меркел за необходимостта от единен подход по отношение на Русия нагледно демонстрира нейните опасения за разделянето на Евросъюза.
От гледна точка на DWN, със своята визита в Хелзинки в навечерието на парламентарните избори във Финландия Меркел е демонстрирала подкрепа на финландския премиер, решил се да поддържа твърд курс по отношение на Русия.
Немската медия Süddeutsche Zeitung съобщава, че по въпросите на „неотстъпчивост към Русия” Стуб е съгласен с Меркел. Това е въпреки обстоятелството, че Финландия е съществено пострадала от антируските санкции на Запада и в страната това вече се усеща
Още от Свят
Германия и Украйна подписаха споразумение: разработват нова ПВО система - за прехващане на балистични ракети
В изказване пред Контактната група за Украйна Зеленски каза, че Киев спешно се нуждае от далекобойна артилерия и безпилотни средства
Писториус: Путин е в задънена улица, подкрепата за Украйна дава резултати
„Това е единственият начин Украйна да запази и допълнително да засили своя импулс на бойното поле. И трябва да координираме нашата подкрепа, за да привлечем необходимите ресурси“, добави германският министър.
Радев за санкциите срещу Русия: Да, ще наложа вето - интересува ме цялото руско общество
"Днес в София казах, че времето на кръстоносните походи отмина"