31 Март, 2025

Мигранти блокираха жп гара в Гърция

Мигранти блокираха жп гара в Гърция

Група от около 300 мигранти окупираха жп линията на гръцко-македонската граница, съобщи Асошиейтед прес. Това се случи близо до гръцкия град Идомени.

Протестиращите носеха плакати с надпис „Отворете границата”. Товарен влак за Централна Европа беше принуден да се върне назад.

Очакваше се Македония да отвори отново границите си вчера, след като заедно с останалите държави по т.нар. балкански път се съгласиха да затворят границите си за 36 часа и после да пропускат само по 580 мигранти дневно.

Бежанците се оплакват, че Македония, след като затвори в петък границата, вчера е пропуснала само 300 души.

Повече от 7 000 души чакат в Идомени, за да продължат пътя си към Западна Европа.

Сподели:
От 20 април Финландия инициира пълно и безусловно прекратяване на огъня в Украйна

От 20 април Финландия инициира пълно и безусловно прекратяване на огъня в Украйна

Финландският президент посочва, че разочарованието на Доналд Тръмп от забавянето на Русия в прилагането на примирието нараства

Зеленски призова за натиск към Русия и още системи за отбрана за Украйна

Зеленски призова за натиск към Русия и още системи за отбрана за Украйна

В обръщението си от 30 март той апелира за всички възможни мерки да се прекъсне „способността на Русия да води война и да поддържа системата, която не иска нищо друго освен война"

Тръмп с нови заплахи към Зеленски:  Ще има големи проблеми, ако не подпише сделката за редкоземни метали

Тръмп с нови заплахи към Зеленски: Ще има големи проблеми, ако не подпише сделката за редкоземни метали

Администрацията на новия американски президент твърди, че сделката за минералите като съществена част от пътя на Украйна към мира