Около 2 хиляди мигранти от лагера в Гърция успяха да влязат на македонска територия, съобщава Ройтерс.
Войници са натоварили част от хората на камиони, но все още не е ясно къде ще бъдат откарани. Източник от македонското разузнаване потвърди за навлизането и заяви, че полицаите и военните са се намесили.
Междувременно македонската телевизия Канал 5 съобщи, че мигрантите вече са достигнали близкото село Моин, в община Гевгелия, но силите на реда не позволяват на медиите да се приближат.
Още от Свят
Кислица: Путин не иска мирни преговори, защото смята, че Украйна няма да преживее зимата
Според него Москва разчита на продължителното въздействие на войната и на зимните условия, за да отслаби Украйна и да подобри собствените си позиции.
Украйна се готви да посрещне специалния пратеник на Тръмп: републиканец посочи дата
The Times отбелязва, че Тръмп винаги е харесвал „победителите“, а Зеленски е повишил позициите си в неговите очи, след като той и страната му са доказали своята устойчивост срещу Русия.
Ердоган би загубил евентуален балотаж от всеки опозиционен кандидат
Следващите избори в Турция са насрочени за 2028 г. По конституция Ердоган може да се кандидатира отново само ако парламентът реши изборите да бъдат произведени предсрочно в рамките на настоящия му мандат