Лидерът на "Ислямска държава" Абу Бакр ал-Багдади е бил убит при въздушна атака на оглавяваната от Съединените щати международна коалиция, съобщава вестник "Мирър". Според изданието ударът е бил нанесен на 10 юни край Ракка. Вестникът обаче посочва, че според други източници Багдади е бил ликвидиран в иракския град Мосул.
В петък иракската телевизия "Ас-Сумария" информира, че при удар в района на иракско-турската граница лидерът на ислямистиите и няколко души от неговото обкръжение са били ранени. Информацията обаче не беше потвърдена от силите на коалицията.
Още от Свят
Експерт: Тестов полигон за украинските балистични ракети FP-9 ще са руските блата
FP-9 е с обхват от 850 км. „Все още няма система за насочване. Но нямаме полигон, където бихме могли да тестваме тази ракета. Следователно, полигонът ще бъде обширна зона от руски блата."
Анализатори четат между редовете последните послания на Путин
В изявлението на Путин от 28 юни той използва позната пропагандна риторика, с което за пореден път Кремъл се опитва да представи руската военна победа в Украйна като неизбежна, а украинския фронт — като такъв, който е на ръба на абсолютен крах
Кая Калас и Марта Кос на важни разговори в Анкара преди срещата на върха на НАТО
Дискусиите вероятно ще включат широк кръг от въпроси – от Близкия изток и Украйна до свързаността, разширяването на ЕС, миграцията и визовата либерализация