Европа е пред сериозни сътресения заради „аморалното поведение” на властите в Европейския съюз. Това прогнозира председателят на Държавната Дума на Русия Сергей Наришкив.
В статия, публикувана днес в „Комсомольская правда”, руският политик коментира гръцката криза, изтъквайки, че още преди референдума в Гърция е било ясно, че шантажът и скандалите, прикривани от ЕС, „скоро ще станат публично достояние”. А чашата на търпението може да прелее с удължаването на санкциите за Русия.
Обединена Европа търпи крах, смята той. Според него изводите от гласуването на референдума в Гърция показват пълната безперспективност на интеграционния модел, основан на „диктата, на фактическото разделяне на страните на водещи и водени, на стари и на млади”. В същото време кризата с Гърция показва, че шансове „Европа да продължи да бъде насъсквана срещу Русия няма”, подчертава Наришкин.
Лидерите на страните от ЕС „доста се заиграха”, „изпълнявайки поръчката на САЩ и призовавайки гражданите да се обединят пред несъществуващата заплаха от Изток”, забравяйки за реалните вътрешноевропейски проблеми, смята парламентаристът. Като бумеранг по Европа е ударила и „разрушителната” политика, прокарвана от Брюксел в Украйна, твърди още той.
„Вече никакви лицемерни речи на върхушката в ЕС не могат да прикрият предателството на интересите на милиони хора, извършено от нея. Никаква нова лъжа за „агресивната Русия” няма да ги спаси. Но на мен ми е трудно да разбера, защо хора с толкова богат опит, каквито са лидерите на водещите европейски държави, са забравили, че дефицитът на морал е изключително опасно нещо”, заявява председателят на Думата.
Още от Свят
Румъния избира президент
Кандидатите за президентския пост са 13
Британският министър Пат Макфадън: Русия е агресивна и безразсъдна в киберпространството
Кремъл е дал на „неофициални хактивисти“ картбланш за безнаказаност
Конференцията по климата: ООН одобри 300 млрд. долара за бедните страни
Споразумението от Баку увеличава сумата, която развитите страни трябва да предоставят - сега тя е не по-малко от 300 милиарда долара годишно до 2035 г.