27 Декември, 2025

Нов инцидент с руски самолет, Ан-12 се разби над Судан

Нов инцидент с руски самолет, Ан-12 се разби над Судан

Товарен самолет Ан-12 с пет души руски екипаж рухна близо до столицата на Южен Судан, съобщи Синхуа. На борда му е имало 12 души, освен екипажа и седем пътници. Десет от тях са загинали, двама са били открити живи и откарани в болница.

По данни на местни медии, самолетът е излетял, но на 800 метра от летището в град Джуба е рухнал на земята. Друг източник твърди, че катастрофата е станала след като самолетът е заходил за кацане. 

Припомняме ви, че руска машина с 224 пътници падна в събота сутрин от близо 10 хил. метра височина на път от египетския курорт Шарм ел Шейх към Санкт Петербург. Загинаха всички 224 пътници на борда.

Сподели:

Коментари (0)

Говорителката на Белия дом Карълайн Левит очаква второто си дете

Говорителката на Белия дом Карълайн Левит очаква второто си дете

"Съпругът ми и аз сме развълнувани от нарастването на нашето семейство и с нетърпение очакваме синът ни да стане по-голям брат", написа тя

Зеленски: Имаме своите червени линии

Зеленски: Имаме своите червени линии

Той отбеляза, че днес, на път за Флорида, докато се намира в Канада, ще проведе разговори с европейски лидери, чиято подкрепа е важна за Украйна

Зеленски: Русия отговори на предложенията за мир с „Кинжали“ и „Шахеди“

Зеленски: Русия отговори на предложенията за мир с „Кинжали“ и „Шахеди“

"Това е истинското отношение на Путин и неговото обкръжение. Те не искат да приключат войната и се опитват да използват всяка възможност, за да нанесат повече болка на Украйна"