Френският президент Франсоа Оланд заплаши, че забрани демонстрациите, след като протестите срещу трудовата реформа прераснаха в сблъсъци. При стъкновения с полицията бяха ранени 40 души, а 44 бяха арестувани.
По думите на говорителя на държавния глава Стефан льо Фол, в момент когато френската страна е домакин на Европейското първенство по футбол и е изправена пред заплахата от тероризъм, митингите не могат да бъдат разрешени, ако собствеността и сигурността на хората не могат да бъдат опазени.
Още от Свят
Тръмп разпореди знамената да бъдат спуснати наполовина в памет на сенатор Линдзи Греъм
"В памет на забележителния живот и постижения на сенатор Линдзи Греъм, мой скъп приятел и наистина велик човек"
САЩ и още 12 държави отхвърлиха претенциите на Пекин в Южнокитайско море - напомниха за решение от Хага
Освен от САЩ декларацията е подписана от Филипините, Япония, Канада, Австралия, Нова Зеландия, Великобритания, Германия, Италия, Естония, Литва, Латвия, Румъния и Словения
Новият парламент на Сирия се събра на първо заседание - 19 месеца след падането на Асад
Президентът Шараа определи парламента като „платформа за истина и справедливост“