27 Май, 2026

Пентагонът: Основните заплахи за САЩ – "Ислямска държава" и Русия

Пентагонът: Основните заплахи за САЩ – "Ислямска държава" и Русия

Министърът на отбраната на САЩ Аштън Картър, говорейки пред военни от морската пехота в Калифорния, отбелязва, че действията на Русия през последната година засилват конфронтацията с другите страни. 

Според Картър, основните заплахи за САЩ са "Ислямска държава" и Русия. 

Министърът на първо място посочи "уродливият феномен с името "Ислямска държава", с който ние трябва да се сражаваме и трябва да победим". 

На второ място Картър посочи политиката на Русия през последната година. 

"Трябва да се противопоставим на тези действия както от гледна точка на нашите национални интереси, така и във връзка с това, че ние имаме важни съюзници и партньори в тази част на света, и имаме важни ангажименти пред НАТО", каза Картър.

При това американският министър на отбраната изрази мнение, че действията на ръководството на Русия спрямо Украйна водят руснаците в погрешната посока, защото това засилва конфронтацията с другите страни. 

"Тези две заплахи са станали по-големи. Длъжни сме да им се противопоставим", добави той. 

Сподели:
Зеленски изпрати спешно писмо до Тръмп за критичния недостиг на средства за ПВО

Зеленски изпрати спешно писмо до Тръмп за критичния недостиг на средства за ПВО

В посланието е отразена и тревогата на Киев относно трудностите с осигуряването на доставки на оръжие по програмата PURL, която позволява на съюзниците от НАТО да финансират закупуването на американско оръжие за Украйна

След удар на ВСУ е изгорял щабът на Черноморския флот на Русия в Севастопол

След удар на ВСУ е изгорял щабът на Черноморския флот на Русия в Севастопол

ВСУ са нанесли удар по щаба на Военновъздушните сили на Черноморския флот на Рускита федерация, разположен в окупирания Севастопол. Това съобщава проукраинският Telegram канал „Кримски вятър“. Назначеният от Кремъл окупационен „губернатор“ на граза Михаил Развожаев потвърди ударите по града.

 Тръмп ще се срещне с кабинета си в критичен момент за преговорите с Иран

Тръмп ще се срещне с кабинета си в критичен момент за преговорите с Иран

При настоящето положение на нещата обаче Тръмп рискува също така войната, която сам реши да започне, да приключи с незадоволителен край 

Коментари (0)