25 Декември, 2025

ПКК: Убихме 118 служители на турските служби

ПКК: Убихме 118 служители на турските служби

Преследваната от закона в Турция „Работническа партия на Кюрдистан“ (ПКК) заяви, че при извършения от нея терористичен акт в петък, в град Джизре, са загинали 118 турски сътрудници на службите за сигурност, а други 152 са били ранени, предава РИА Новости.

При това, по официални данни, са загинали 11 полицаи. Други 78 души, сред които граждански лица, са ранени. Четирима от тях се намират в тежко състояние.

„Партизанинът Мустафа Аслан проведе акцията с използването на голямо количество експлозив“, се казва в съобщението на ПКК. По данни на партията, камионът е бил взривен специално в района, където се намират общежитието на полицаите, а също така офиси на полицията, армията и турското разузнаване MIT.

„Бяха повредени 60 бронирани машини… 118 турски полицаи загинаха, други 152 бяха ранени“, се посочва в заявлението на ПКК.

Мощен взрив прогърмя в петък сутринта в град Джизре, провинция Шарнак, в Югоизточна Турция. Скоро след това отговорност за терористичния акт пое ПКК

Сподели:

Коментари (0)

Мелник: По-малко помощи за страни, които не подкрепят резолюциите на ООН за Украйна!

Мелник: По-малко помощи за страни, които не подкрепят резолюциите на ООН за Украйна!

Време е да покажем характер и да действаме наистина твърди, категоричен е постоянният представител на Киев в Организацията

Русия отново ще отхвърли 20-те точки от последната версия на мирния план за Украйна, защото ....

Русия отново ще отхвърли 20-те точки от последната версия на мирния план за Украйна, защото ....

Според Александър Мережко, Руската федерация продължава упорито да повтаря исканията си, които означават капитулация на Украйна и дори нещо повече

Окупаторите инсценираха кървава Коледа в Херсон

Окупаторите инсценираха кървава Коледа в Херсон

По думите на кмета на града окупаторите са ударили Централния пазар в града, има пострадали, възникнал е пожар