По делото за убийството на руския опозиционен политик Борис Немцов се появи нова фигура, гражданин на Чеченската република, пише „Коммерсант“. Неговото име е Руслан Мухадинов. Според следствието той може да е т.нар. Русик, както го наричат обвиняемите, и за когото твърдят, че им е обещал 25 млн. рубли за убийството на Немцов.
Съгласно показанията на заподозрения в убийство Заур Дадаев, от които той по-късно се отказа, властите приеха въпросния Русик за представител на авторитетно чеченско семейство на майора на вътрените войски Руслан Геремеев.
Следователите са опитали да осъществят контакт и да разпитат Руслан Мухадинов, но той не е бил открит. Те са разговаряли с близки роднини и приятели на новия вероятен заподозрян по делото, но резултатите не са допринесли за развитието на делото. Ако другият обвиняем по делото – Тамерлан Ескерханов, припознае в Мухадинов т.нар. Русик, това ще доведе до съществени измения в делото по убийството на русикия опозиционен политик Борис Немцов.
Още от Свят
Турция остава без F-35 заради провал на сделката с ОАЕ за С-400
Заради закупуването на руските противоракетни системи С-400, Вашингтон извади Турция от програмата за изтребители F-35, позовавайки се на опасения, че руската система може да компрометира безопасността на самолетите
Отварят шлюз и потапят шлепове, за да работи АЕЦ „Пакш“ при спаднал Дунава
Работи се и по изграждането на постоянен праг през реката между АЕЦ „Пакш“ и село Дунасентбенедек, което се намира на отсрещния бряг
Иран след призив на Тръмп за капитулация: Победихме във войната и дипломацията
По време на събитие Арагчи каза, че Иран се е съпротивлявал в продължение на дни срещу „най-голямата на пръв поглед военна сила в света“