Директорът на Европол Роб Уейнрайт предупреди, че терористи подготвят атака "по-голяма от нападенията в Париж". Това стана в интервю пред германски вестник, предаде Нова телевизия. Според Уейнрайт между 3000 и 5000 души са се върнали в Европа, след като са преминали обучение в терористични организации, предимно в Близкия изток. Нарастващият брой на тези хора е повод за голямо притеснение. Терористите не се придвижват с потоците от бежанци, казва Уейнрайт. Те се връщат в Европа поединично, но могат да провеждат нападения след като се групират в отряди, както в Париж през ноември.
Още от Свят
Финландският парламент премахна забраната за ядрени оръжия
„С това предложение укрепваме отбраната на Финландия и даваме възможност за пълноценно използване на ядреното възпиращо средство на НАТО"
Михаил Фьодоров: Украйна ще превърне Крим в остров
Министърът смята, че решението от първите месеци на 2026 г. за закупуване на дронове от типа Middle Strike е било правилно.
Тръмп: Искам Израел да прояви разум
Той отбеляза също, че Израел трябва да може да се защитава