Полицията в големите градове в САЩ е в повишена готовност, след като в
събота мъж застреля двама полицаи в патрулния им автомобил в Ню Йорк,
предаде ABC News. Властите препоръчват на стражите на реда да
носят бронежилетки и да избягват да правят изявления в социалните медии,
които биха могли да предизвикат гневна реакция.
Убийството на полицаите Лю Венджин и Рафаел Рамос в нюйоркския квартал
Бруклин подчерта опасенията за сигурността на стражите на реда в цялата
страна, но няма доказателства за предстоящи атаки. Нападателят,
28-годишният Исмаил Бринсли е обещал в свой пост в Instragram да отмъсти
за убийствата на афроамериканци, извършени от бели полицаи.
Бринсли е чернокож, а убитите нюйоркски полицаи са с латиноамерикански и азиатски произход.
Следователите се опитват да установят дали Бринсли е участвал в
протестите заради смъртта на Майкъл Браун и Ерик Гарнър, чиито имена той
споменава в заплахата си в социалните мрежи.
След убийствата профсъюзите предупредиха 35-те хиляди полицаи в Ню Йорк
да се отзовават на сигнали с две полицейски коли и да не извършват
арести, освен ако няма крайна необходимост.
Още от Свят
Зеленски: За руснаците става напечено, по-тревожни са отколкото по време на операцията в Курск
В социологическо изследване се отбелязва, че над 80% от руснаците смятат, че мащабна икономическа криза в Русия е неизбежна
Путин не знае какво го очаква: ВСУ готвят специална 40-дневна операция
В продължение на няколко месеца СБУ демонстрира най-високи показатели за защита на позициите на Украйна на фронтовата линия благодарение на използването на дронове от различни видове
Паника в Русия: Путин се барикадира зад стотици ПВО системи, службите плашат с отмяна на вота
Само в Московска област те са съсредоточили стотици пускови установки за системите С-400, С-500 и „Панцир“